Vanilkové Víno – víno jako lusk!

Jedinečný GURMÁNSKÝ POŽITEK

vanilkove vino lusk v lahviVanilkové Víno má snadno zapamatovatelnou a jedinečnou chuť díky pravým luskům vanilky a je orchidejí mezi běžně dostupnými navoněnými víny. Pravá chuť vanilky, po šafránu nejdražšího koření na světě, je v kombinaci s moravským Chardonnay, vyráběným s láskou, dokonalým elixírem svěžesti, radosti a harmonie. Vanilkové Víno vyrábí exkluzivně pro Vanilkový obchod rodinné moravské vinařství.

ZAJÍMÁ VÁS, JAK VANILKOVÉ VÍNO VZNIKÁ?

Při kvašení se přidají do hroznů lusky pravé vanilky. Další postup ničím nevybočuje z metod výroby jakéhokoli jiného vína. Při plnění do lahví se do vanilkového Chardonnay přidává ještě vanilkový lusk. A pak už stačí jen zašpuntovat a je hotovo. Vanilkové víno se nepřislazuje, nepoužívají se ani aromata. Vanilkové lusky zvládnou všechnu práci samy. Víno nádherně ovoní, dodají lahodnou příchuť a neobvyklý bourbonový buket.

Vanilkové víno má tak neuvěřitelně příjemné aroma, že si ho můžete vychutnat opravdu kdykoli. Budete velmi mile překvapeni jedinečnou kombinací lahodné chuti a vůně vína Chardonnay s lehkým bourbonovým buketem bourbon vanilky.

JAK PODÁVAT A S ČÍM KOMBINOVAT VANILKOVÉ VÍNO

Vanilkové víno miluje dekantování! Nebojte se a opravdu přelijte víno na 15 minut do dekantovací nádoby nebo do džbánu. Chuť i vůně vína se naplno rozvine a získá další chuťový rozměr. Víno nepodávejte příliš nachlazené, protože vanilka v chladu nevoní a obecně platí, že přechlazená bílá vína nepůsobí harmonicky. Příjemná teplota Vanilkového vína je 10-14 stupňů.

Ideální kombinace: ovocné fondue, sladké dezerty, zákusky, především karamelové, čokoládové a medové. Vanilkové víno se hodí k odpolední kávě nebo jako netradiční pohoštění pro návštěvu.

VANILKOVÉ VÍNO PRO KAŽDOU PŘÍLEŽITOST...

  • zpříjemní setkání s rodinou nebo přáteli
  • odreaguje v období stresu
  • navodí příjemnou atmosféru
  • vyniká díky použití pravých lusků vanilky
  • vanilka přináší potěšení, povzbuzuje organismus a je přirozeným afrodiziakem
  • originální voňavý dárek, kterým zaručeně potěšíte

Zajímavost: Název „vanilka“ pochází ze španělského názvu vainilla, což je zdrobnělina z vaina, tj. pochva, pouzdro či lusk (původně z atinskéhovagina), odvolávajícího se na druh plodu, sloužícího jako koření.