Mletá káva Vanilka na COLD BREW, 70g, Plantážní káva

180 Kč 3 Kč / 1 g
Momentálně nedostupné
Položka byla vyprodána…

100% arabika ovoněná pravou vanilkou velmi hrubě mletá přímo na přípravu kávy metodou Cold brew. Postup, jak připravit dokonalé cold brew:

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vanilková Cold Brew

Ledově „uvařená“ káva, zní to trochu jako vtip, viďte? A nemám na mysli klasickou ledovou kávu, která se uvaří horká, pak se schladí, ozdobí a pije se. Cold brew káva je jiná. Je letní, ledová, silná, voňavá, dlouho vydrží a je pořád čerstvá! Vše o vanilkové cold brew čtěte na Vanilkovém blogu.

Hlavní rozdíl mezi klasickou ledovou kávou a cold brew je tedy teplota. Cold brew se dělá za studena a nikdy se nezahřívá. Tím získá tyto tři úžasné výhody:

  1. Nižší kyselost: Cold brew není vystavena vysoké teplotě, takže výsledná chuť je jiná, než u klasické kávy. Má nižší kyselost, její chuť je „kulatější“.
  2. Rychlé ochlazení horké kávy při výrobě klasické ledové kávy způsobí nahořklost, u cold brew rozhodně nahořklou chuť nečekejte. Naopak, je přirozeně sladší.
  3. 3.Ředění kávy: Nalít horkou kávu na led? Pak jste svědky ředění kvalitní kávy :-( Vodnatá a slabá káva je hnusná… Cold brew je silná a ledová káva zároveň, ředit se nemusí!

 

Namelte kávu hodně nahrubo. Úplně nejvíc, co vám váš mlýnek dovolí. Měla by vypadat asi tak, jako strouhanka. Když bude káva namletá moc najemno, riskujete zakalenou, špinavou a divně chutnající cold brew kávu.

Připravte si velkou skleněnou nebo keramickou nádobu. Kdo máte doma French press, volejte hurá! Máte vyhráno :-) Kávu připravujte rovnou v něm. Nádobu zaplňte asi do jedné osminy kávou a dolijte studenou vodou.

Jemně promíchejte, až se voda s kávou pěkně propojí. Láhev uzavřete a nechte v ledničce louhovat 18-24 hodin. Pokud jste použili French press, jednoduše stlačte páku a máte hotovo ;-) Pokud klasickou nádobu, pak:

  • připravte si sítko a několik plátýnek nebo kávových filtrů
  • sítko postavte na vyšší nádobu a vyložte plátnem nebo kávovým filtrem
  • cold brew kávu pomalu nalévejte do cedníku s plátnem a filtrujte
  • jakmile budete mít takto přefiltrovanou celou dávku, celý proces opakujte, dokud nebudete mít pěknou čistou kávu
  • někdy se vám napoprvé nepodaří perfektní čisté cold brew (mě se povedlo asi na třetí pokus), ale nebojte, učení dělá mistra ;-)

A máte hotovo, to je vše! Takto připravená káva cold brew vám vydrží v lednici klidně 2 týdny! :-) Přidejte led, mléko, vanilkovou zmrzlinu, šlehačku a užijte si tu dobrotu!

Balení: Znovuuzavíratelný sáček, 70g.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.