1+1 zdarma: Extrakt z listů skořice Alba, 10g

1+1 ZDARMA
196 Kč 20 Kč / 1 g
Skladem (> 10 ks)
Můžeme doručit do:
18.12.2018

Kupte si jedno balení a druhé vám rovnou přibalíme jako dárek! Olejový extrakt ze skořicových listů má teplou, kořeněnou vůni, který je podobná vůní hřebíčku s tóny citrusů. Má krásnou jasnou žlutou barvu. Tento extrakt se vyrábí na Srí Lance v tradiční rodinné výrobně skořicových olejů a extraktů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Olejový extrakt ze skořicových listů má teplou, kořeněnou vůni, který je podobná vůní hřebíčku s tóny citrusů. Má krásnou jasnou žlutou barvu. Tento extrakt se vyrábí na Srí Lance v tradiční rodinné výrobně skořicových olejů a extraktů. 

Výroba oleje ze skořicových listů

Listy ze skořicovníku se v průběhu celého roku prořezávají, suší a skladují. Po sklizni se z kmenů a větví odstraní úplně všechny listy a nechají se usušit na slunci po dobu několika dnů před extrakcí, protože čerstvé listy vyžadují mnohem delší dobu zpracování. Takto připravené listy se zpracovávají na tradičních extrakčních přístrojích na Srí Lance. Jsou to vlastně velké dřevěné "lodě" schopné pojmout až 200 kg listů. Na jejich vrcholu je namontována měděná hlavice a vznikající pára se odvádí do samostatného kotle na dřevo. Někdy se také používá destilace vodní parou. Vzniklý olej ze skořicových listů je žlutá až světle hnědá tekutina, která má příjemnou, nasládlou a silně kořeněnou vůni.

Finální výrobek obsahuje 80% až 90% eugenolu.

Olej ze skořicových listů je relativně netoxický, má ale možné dráždivé účinky díky cinnamaldehydu, který je přirozeně obsažen v oleji. Eugenol, který je hlavní složkou, může být také dráždivý, takže jej používejte s mírou (např. kapka do horké lázně). Nebo půl kapky do pečení. Není vhodný pro těhotné ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Doporučujeme používat kapátko.

Lahvička 10g.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
extrakt extrakt
5
MP Avatar autora | 1.12.2017
Naprosto dokonalá silná chutˇ skořice,kterou si dáte pouze kapátkem.....pro její dokonalost a sílu. Sušenky s touto královskou chutí nebo skořicový koláč s jablky a drobenkou to je pohlazení jako od babičky.... Výtečný pomocník pro přípravu povidel,nebo pečeného čaje- s hruškou či jablky no prostě kouzelné a hřejivé....musím jedině doporučit...