Extrakt z listů skořice Alba, 45g

684 Kč 15 Kč / 1 g
Skladem (> 10 ks)
Můžeme doručit do:
14.4.2020

Olejový extrakt ze skořicových listů má teplou, kořeněnou vůni, který je podobná vůní hřebíčku s tóny citrusů. Má krásnou jasnou žlutou barvu. Tento extrakt se vyrábí na Srí Lance v tradiční rodinné výrobně skořicových olejů a extraktů. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Olejový extrakt ze skořicových listů má teplou, kořeněnou vůni, který je podobná vůní hřebíčku s tóny citrusů. Má krásnou jasnou žlutou barvu. Tento extrakt se vyrábí na Srí Lance v tradiční rodinné výrobně skořicových olejů a extraktů. 

Na provonění vašich domácích dobrot dejte jen jedinou malou kapičku na kilogram těsta nebo krému. Extrakt je opravdu hodně moc silný! 

Vykouzlete domácí skořicový olej

Olej i extrakt dejte do redlíku a zahřívejte na teplotu 60 stupňů. Dobře promíchejte, přelijte do lahvce a dejte na chladné a temné místo. Vyzkoušejte hřejivou lázeň nebo neodolatelný dezert!

TIP: 2 lžíce oleje smíchejte s jednou čajovou lžičkou třtinového cukru a zakápněte ovocný salát. Delikatesa!

Tento domácí skořicový olej je úžasný do:

  • sladkého pečení
  • provonění dezertů
  • těsta na palačinky (MŇAM!)
  • salátu
  • Indického kari
  • rajské omáčky

A taky do koupele nebo místo tělového mléka. Skořicovník je tajný recept dokonalé a zářivé pleti.

Výroba oleje ze skořicových listů skorice vysek

Listy ze skořicovníku se v průběhu celého roku prořezávají, suší a skladují. Po sklizni se z kmenů a větví odstraní úplně všechny listy a nechají se usušit na slunci po dobu několika dnů před extrakcí, protože čerstvé listy vyžadují mnohem delší dobu zpracování.

Takto připravené listy se zpracovávají na tradičních extrakčních přístrojích na Srí Lance. Jsou to vlastně velké dřevěné "lodě" schopné pojmout až 200 kg listů. Na jejich vrcholu je namontována měděná hlavice a vznikající pára se odvádí do samostatného kotle na dřevo. Někdy se také používá destilace vodní parou. ¨

Vzniklý olej ze skořicových listů je žlutá až světle hnědá tekutina, která má příjemnou, nasládlou a silně kořeněnou vůni.

K nám do Česka přivážíme olej ve velkých nerezových barelech, jeho vůně je opravdu extrémně silná a proto se i přeprava řídí speciálními požadavky. Když olej dávkujeme do lahviček, tak je provoněné celé město

skorice plneni1

Finální výrobek obsahuje 80% až 90% eugenolu.

Olej ze skořicových listů je relativně netoxický, má ale možné dráždivé účinky díky cinnamaldehydu, který je přirozeně obsažen v oleji. Eugenol, který je hlavní složkou, může být také dráždivý, takže jej používejte s mírou (např. kapka do horké lázně). Nebo půl kapky do pečení. Není vhodný pro těhotné ženy. Uchovávejte mimo dosah dětí. Doporučujeme používat kapátko.

Lahvička 45g. jednoruhové koření, země původu Srí Lanka. Dovozce: WE2 sro. Moutnice 187, 66455 Moutnice IČ: 03021327, DIČ: CZ03021327 www.vanilkovyobchod.cz

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.