Mletá vanilka nevoní jako vanilka? Jakto?

Sto lidí, sto chutí a sto názorů :-) Jednoduše, co voní jednomu, nemusí vonět druhému. Najdete u nás různé druhy mletých vanilek a každá z nich dokáže překvapit! Stejně jako každý druh kávy nebo čokolády chutná jinak, stejně tak každý druh vanilky voní i chutná úplně jinak.

Mletá vanilka Mauricius a BIO Madagascar

je Channel mezi vanilkami! Voní opravdu velmi silně! Mletá vanilka bourbon z ostrova Mauritius má čokoládovo-višňové tóny a na závěr ucítíte její typický bourbonový buket. Nemusíte se bát, vanilka bourbon neobsahuje žádný alkohol. Její název je odvozen právě od přirozeného buketu, který získává již při zpracování. Pozor, někomu ale vonět nemusí - vanilka bourbon z Mauricia je vhodná pro ty, kdo mají rádi opravdu výrazné vůně. Koupili jste si tuto vanilku a je na vás moc silná? Vyzkoušejte:

  • Udělejte domácí vanilkový cukr. Vanilka bourbon se v cukru rozleží a bude méně výrazná.
  • Nechte sáček s vanilkou dvě hodiny otevřený. Intenzita silných tónů se zmírní.

tony ve vuni vanilka mauricius 2

celkova sila vanilky

Mletá vanilka Bali

je ze všech vanilek co máme v nabídce ta nejjemnější. Mají ji rádi lidé, kteří upřednostňují opravdu velmi jemné vůně. Je to typ vanilky, který přesně splňuje požadavky jemnosti, květinového nádechu a nízké intenzity. Pokud jste si pořídili vanilku Bali a teď přemýšlíte, že vám voní málo, vyzkoušejte následující tipy:

  • Vyrobte z ní domácí vanilkovou pastu. Intenzita vanilky se zvýší a určitě budete spokojení.
  • Vyzkoušejte vanilkový olej. Díky vyšší teplotě a oleji vanilková zrníčka pustí svoji vůni a vanilkový olej vám úžasně provoní vaše dobroty.
  • Děláte z vanilky Bali vanilkový cukr? Mletá vanilka se sama o sobě v cukru nerozvoní. Raději s ní začněte péct, při vyšších teplotách se její vůně víc rozvine.

tony ve vuni vanilka BALI

celkova sila vanilky 2

Mletá vanilka mix Tahitensis a Bourbon

smísením 90% jemné vanilky Tahitensis a 10% silné vanilky bourbon vznikla příjemná květinová vůně vanilky, která je podtržená vyšší intenzitou lehkých tónů čokolády jako u vanilky bourbon. Suma sumárum, není vůbec tak silná jako vanilka bourbon z Mauricia, ale zároveň je silnější než vanilka z Bali nebo Tahitensis od Hermanta. Nevoní tak, jak byste si představovali? Vyzkoušejte si vyrobit vanilkový olej nebo vanilkovou pastu (stejně jako u vanilky Bali).

vanilka mix tatitensis a bourbon orig

celkova sila vanilky 5

Mletá vanilka Tahitensis z Indonésie

Velmi jemná a přesto plná vanilková vůně. Vanilkové lusky se suší na slunci, proto se i vůně umí uvolnit hlavně při pečení. Ve vůni jsou hlavní tóny rozkvetlé louky, citrusy a sladké tóny vanilky. Voní méně než jste si představovali? Gratulujeme, patříte mezi fajnšmekry a potřebujete vanilku bourbon. Je o dost silnější a intenzivnější. 

tony ve vuni vanilka tahitensis HERM 2

celkova sila vanilky 5