Kdo za tím stojí?

Najdete nás v Moutnicích u Brna a než k nám vyrazíte, tak prosím zavolejte nebo napište, ať tu jsme ;-) 

Adresa je: Moutnice 187, 66455 Moutnice

Potřebujete poradit? Zavolejte: 776 088 869

nebo napište: veronika@vanilkovyobchod.cz

Jak to všechno začalo?

Vanilkový obchod mám na starosti já, Veronika, a ráda Vás poznávám :-) Kvalita je pro mě vanilky to nejdůležitější, a proto pro Vás všechny vanilky i dobroty osobně vybírám a kontroluji. Ve Vanilkovém obchodě máte jistotu, že koupíte jen pravou voňavou vanilku, která letí z vanilkové plantáže přímo na váš stůl.

Před devíti lety jsem byla na svatební cestě na ostrově Mauritius, kde jsem se poprvé setkala s pravou vanilkou. Nakoupila jsem si ji tehdy do zásoby - lusky, mletou, extrakt, pastu... Prošla jsem plantáž, navštívila farmáře, seznámila se. Pak jsem odjela domů do Čech a po nějakém čase vanilka došla.

mru

Zavolala jsem na Mauritius svým známým, aby mi nějakou poslali. Odpověděli:

„No, víš, Veroniko, ono je to celkem drahé, ta doprava, papírování, clo a tak. Nechceš se tam u vás někoho zeptat, že by vás bylo víc, anebo že bys vanilku u vás prodávala?“

A tak vznikl vanilkový obchod. Po čase jsem poznala další farmáře z Madagaskaru, rodinnou farmu v Indonésii, na Bali... Pořád sbírám zkušenosti, rady, tipy, recepty, poznatky ze světa vanilky, které se snažím předat dál.

FOR_7363-Edit_mala