Kardamom mletý, 30g

59 Kč 2 Kč / 1 g
Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Zelený kardamom vám nesmí doma chybět!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zelený kardamom patří mezi nejcennější a nejstarší koření na světě. Tento aromatický poklad je známý nejen pro svou jedinečnou chuť a vůni, ale také pro své široké využití v kuchyni. 

Zelený kardamom má svůj původ v tropických oblastech Indie, Srí Lanky a Malajsie, jeho historie sahá až do starověku. Egypťané kardamom používali k výrobě parfémů a k balzamování a Indové ho považovali za nezbytné koření v tradiční ayurvédské kuchyni.

kardamom (1200 x 628 px) (5)

Jakou má kardamom chuť?

Zelený kardamom je známý svou sladkou, eukalyptovou vůní s nádechem citrusů. Jeho jedinečná chuť je nenahraditelná a často se používá jak ve sladkých, tak slaných pokrmech. Kardamomová semena jsou uzavřena v malých zelených tobolkách, které chrání jejich aroma a chuť.

Co s ním v kuchyni?

Zelený kardamom je univerzální koření, které se používá v různých pokrmech po celém světě. Nechte se inspirovat:

Sladké pokrmy

  • Dezerty: Zelený kardamom je oblíbený v cukrovinkách, koláčích, sušenkách a  ve zmrzlině. Přidává jedinečnou chuť do tradičních indických sladkostí, jako je gulab jamun a kheer.
  • Pečivo: Přidává se do tradičních skandinávských sladkostí - švédské kardamomové buchty a finské pulla.
  • Nápoje: Používá se v indickém chai a arabské kávě, kde dodává jemnou a exotickou vůni.

kardamom (1200 x 628 px) (6)

Slané pokrmy

  • Kari: Zelený kardamom je nezbytnou součástí mnoha indických kari a směsí masala. Kardamom dodává hloubku chuti.
  • Rýžové pokrmy: Přidává se do biryani a pilafu pro bohatou chuť. Pár celých tobolek může výrazně ovlivnit chuť celého pokrmu.
  • Masa: Používá se k dochucení masových pokrmů, jako je tandoori kuře a různá pečená masa, kde jeho aroma doplňuje ostatní koření a zvýrazňuje chuť masa.

kardamom (1200 x 628 px) (7)

Kvalitní zelený kardamom poznáte podle jeho pevně uzavřených, jasně zelených tobolek. Měl by mít silnou a svěží vůni. Kardamom skladujte v těsně uzavřeném sáčku nebo nádobě na chladném a suchém místě, aby si uchoval svou čerstvost a aroma.

kardamom (1200 x 628 px) (3)

5
SS Avatar autora | 28.6.2024
Very good product

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.