Kurkuma!, 50g

67 Kč 134 Kč / 100 g
Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Představujeme vám kurkumu, zářivě zlaté koření, které je srdcem indické gastronomie!

Detailní informace

Detailní popis produktu

Kurkuma je indický šafrán, ano tak se jí říká! Kurkuma pochází z oddenku kurkumovníku dlouhého a je známá pro svou sytě žlutou barvu. Má zemitou, nahořklou, pepřovitou a hořčici podobnou chuť, která dodá vašim pokrmům nezaměnitelný charakter.

Ať už je to v kari, polévkách, rýži, nebo dokonce v nápojích jako je Zlaté mléko, kurkuma je základ indické kuchyně.

koreni kavita (7)

Odkaz rodiny Mohanlal Verhomala

Mohanlal Verhomal byl synem obchodníka s kořením v malém indickém městě. Od mládí ho fascinovaly vůně a chutě, které jeho otec přivážel z různých koutů Indie. Mohanlal věděl, že indické koření má potenciál oslovit celý svět. S touhou rozšířit rodinný obchod se vydal na cestu, která změnila osud jeho rodiny i města, ve kterém žil.

Se sáčky s kořením a stál Mohanlal před pevností nebo palácem, dvěma místy, kde viděl turisty. Jeho charisma a znalost koření přilákaly pozornost, a když se o něm zmínil v průvodci, začal trh s kořením v městě růst.

Usha a Kavita a ostatní dcery Mohanlala, byly od malička fascinovány světem koření. Vyrůstaly v obchodě, kde se učily rozpoznávat kvalitní koření a naslouchaly příběhům svého otce. Když Mohanlal zemřel, bylo na všech sestrách, aby pokračovaly v jeho odkazu. A ony nezklamaly.

koreni kavita

Kavita Uscha a jejich sestry převzaly obchod a rozšířily ho na mezinárodní úroveň. Jejich koření bylo oceněno v Times of London, French Magazine a dalších. Dokonce byl o nich natočen dokumentární film "Spice Girls of India".

Dnes je obchod s kořením rodiny Verhomalů známý po celém světě. Kavita a její sestry nejenže pokračují v odkazu svého otce, ale také přidávají svou vlastní kapitolu do rodinného příběhu.

Návrh bez názvu

 koreni kavita (1)

Složení: kurkuma mletá

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.