Vanilková sůl - Fleur de sel, 40g

114 Kč 3 Kč / 1 g
Skladem (>10 ks)
Můžeme doručit do:
16.4.2024

Vanilková Fleur de Sel harmonicky sladí vaše sladké a kyselé pokrmy. Vanilková sůl - Fleur de Sel perfektně dochutí mořské plody a drůbež, ale také sladké moučníky a dezerty, zejména ty karamelové. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Fleur de Sel ("květ moře") je ručně sbíraná mořská sůl, která se tvoří na povrchu solných lůžek a sbírají ji pracovníci, kteří oškrábají pouze horní vrstvu soli.

Je bohatá na minerály, má vynikající chuťové vlastnosti. Fleur de Sel je jedním z nejdražších soli na světě. Naše Fleur de Sel se shromažďuje v oblasti Guerande (Francie) a mísíme ji se superprémiovou vanilkou Vanilla Bourbon z ostrova Mauritius.

Vanilková Fleur de Sel harmonicky sladí vaše sladké i kyselé pokrmy a perfektně dochutí:

  • mořské plody a drůbež
  • sladké moučníky a dezerty
  • zálivku na salát
  • dochutí marinádu na grilování (namísto obvyklého medu)
  • vyladí omáčku na těstoviny

Vanilková Fleur de Sel je také skvělá i pro výrobu vanilkových karamelků. Ochutnejte třeba jednoduchý salát s vanilkovou zálivkou. 

Věděli jste, že vanilková fleur de sel je dokonce nejtajnější ingrediencí pro tu nejlepší margaritu?

Složení: Fleur de sel (mořská sůl), mletá vanilka bourbon. Země původu: Mauricius. Dovozce: WE2 s.r.o., Moutnice 187 66455, IČ0 3021327, DIČ 3021327sáček 40g

Klasická Margarita s vanilkovou mořkou solí Fleu de sel: 

Smícháme v šejkru:

7 dílů stříbrné tequily,

4 díly Cointreau( francouzký ovocný likér z pomerančů a pomerančové kůry)

3 díly limetkové šťávy a led 

Podává se ve speciální sklenici na stopce, která má úzkou dolní a širokou horní část, na jejím okraji se vytvoří krusta z vanilkové soli. 

TIP: Nikdy nekombinujte sůl s jinou vanilkou, než s vanilkou bourbon. Vanilka Bourbon je typická tím, že se chuťově sladí se sladkými i slanými pokrmy. S jinou vanilkou to prostě není ono! ;-)

 

 

5
MP Avatar autora | 1.12.2017
Kdo neozkusí nemůže ani uvěřit, Do každého pečení špetka a máte 2v1 sůl dáváme do všech pokrmů slaných i sladkých tak,že není co řešit. Špetka soli do krupicové kaše je prostě samozřejmé ale s touto solí je to teprv dobrůtka. Vánočka s vanilkou je samozřejmost ale s mořskou solí je to kouzelné.... Kdo nevěří at´sám si prověři!

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.