Ořechové kuličky s vanilkou

Během perného pracovního či studijního dne se vám lehká svačinka bude hodit. Přemýšlíte, co za dobrotu si dáte? Musí vás dostatečně nakopnout a hlavně neutlumit! Tyto kuličky jsou extra rychlé, pořádně zasytí, uspokojí chuť na sladké a povzbudí mozkovou činnost.
 
Vyzkoušejte a sami uznáte, že takovéto kuličky jsou mnohdy lepší volbou než kobliha obalená v cukru s turkem či nějaká kupovaná sladkost.
 

Na 15 kuliček si připravte tyto suroviny:

kakao1_male

Postup:

  1. Datle omyjte ve vlažné vodě, protože často bývají sířené. Poté je dejte do misky a zalijte vodou. Nechte je zhruba hodinu namáčet. Jakmile datle nasáknou trochu tekutiny, bude se s nimi mnohem lépe pracovat.
  2. Namočené datle dejte do mixéru spolu s ořechy, semínky, ovesnými vločkami, vanilkovou pastou a ořechovým olejem a rozmixujte na jemnou pastu.
  3. Z hotové směsi tvořte kuličky, které následně obalujte v kakau. Můžete vyzkoušet na obalení také sezam nebo kokos.

Kuličky můžete jíst hned, ale v lednici ve vzduchotěsné krabičce Vám vydrží minimálně 3 dny, proto je dobré si jich připravit více a mohou Vám posloužit jako zdravá a vydatná svačina.

Datle, ořechy a semínka berte jako základ, který můžete jakkoliv obměňovat a tím umožňovat vzniku nových a nových kombinací.

Další obměny a kombinace:

  • datlí, vlašských ořechů, slunečnicových semínek , mleté vanilky, skořice, ovesných vloček a nastrouhaného jablka
  • datlí, lískových ořechů, trošky mleté kávy a sezamu
  • datlí, vlašských ořechů, sušených švestek a máku
  • datlí, kokosu, sušeného ananasu a sušeného mléka
  • datlí, sušených meruněk, kokosu a moruší

kakaove kulicky_male