Vanilkový lusk na lžičce

Nikdy jste nemlsali vanilku přímo na lžičce? To musíte vyzkoušet!

Naši farmáři vezmou mletou vanilku, smíchají ji s vanilkovým extraktem a přidají trošku cukru.

Cukr tam musí být, protože vanilková zrníčka se díky němu otevřou a uvolní daleko víc chuti a vůně. Tak vznikne vanilková pasta, dobrota největší, kterou můžete mlsat přímo na lžičce. 

Namlsaní? Tak koukněte na tyhle 4 nápady, to je teprve něco:

1. Sladké sny

Vanilková pasta je dobrota, kterou dávají mauricijské mámy dětem před spaním na lžičce. Funguje úplně stejně, jako recept našich babiček: Horké mléko s medem.

Vanilka má nádhernou vůni a jedinečnou chuť. Lžičkou vanilkové pasty si zlepšíte náladu kdykoliv vás napadne.

lzicka_vanilkova_pasta_1

2. Vařit? Péct? Mrazit?

Vanilková pasta je připravená úplně na všechno! Jedna lžička vytvoří stejně krásnou vůni, jako jeden celý vanilkový lusk. To všechno díky extraktu a mleté vanilce dohoromady. Vanilka v chladu ztrácí vůni a proto musíme dávat do zmrzlin víc lusků nebo mleté vanilky, než do pečení. To vůbec neplatí pro vanilkovou pastu. Ta si rovnou říká o pořádné schlazení do zmrzliny, nanuku nebo do krému.

3. Božská šlehačka

Kdo nemiluje šlehačku, ať hodí kamenem! Našlehaná smetanová královna zdobí nejeden zmrzlinový pohár nebo Vídeňskou kávu.

Přidejte do smetany půl moka lžičky vanilkové pasty (ne víc) a budete koukat! První vanilkovou šlehačku zblajznete jen tak přímo z misky, uvidíte :-)

6DD3C994-E980-4928-81E2-600E61B9577F

4. Horká čokoláda

Věděli jste, že nejlepší čokoláda je dokonalá právě díky vanilce? Všichni čokolatiéři vědí, že když přidají do své čokolády vanilku, tak se chuť posune o velehory dál. Uvařte si šálek horké domácí čokolády.

cokolada_vanilka_medovina_maly